Zákaznická podpora (Po - Pá: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdný

Antivibrační tlumící rohože, desky, podložky

Antivibrační rohože najdou uplatnění jako univerzální tlumící, protihlukové a antivibrační desky v průmyslu a stavebnictví. Nejčastějším použitím těchto tlumících desek je izolace budov, vozovek, pilířů, nosníků, uložení průmyslových strojů, nebo také jako podlahové rohože pod průmyslovými stroji a zařízeními, kde mohou nahradit paletové rošty. Pro jejich výborné tlumící a antivibrační účinky se tyto pryžové podložky využívají v železniční, tramvajové a silniční dopravě, dále jako podkladové, dilatační, dělící a protiskluzové desky. Antivibrační desky svými vlastnostmi výrazně zvyšují odolnost stavebních konstrukcí vůči namáhání a otřesům. 

V naší nabídce naleznete několik druhů těchto pryžových antivibračních desek. Nabízíme desky z pryžového granulátu, pryžové drásaniny a také desky, které jsou vyrobeny kombinací těchto gumových směsí. V tomto článku Vám představíme jednotlivé antivibrační desky, popíšeme jejich hlavní přednosti s ohledem na jejich použití. 

Materiál pro výrobu antivibračních desek

V naší nabídce naleznete antivibrační desky vyrobéné z kvalitní gumové směsi a polyuretanového pojiva. Na výběr máte ze dvou gumových směsí, přičemž každá varianta má své výhody a nevýhody. Rozdíly mezi těmito variantami určují vhodnost použití a základní vlastnosti těchto antivibračních rohoží. Nabízíme i variantu gumové tlumící rohože vyrobené z těchto dvou směsí a polyuretanového pojiva, čímž kombinujeme výhody obou směsí v jedné desce.

Pryžový granulát

Antivibrační tlumící deska z gumového granulátu SBRJedná se o materiál, který je vyroben z recyklované gumy. Při výrobě se odstraní veškeré nečistoty a výsledkem tohoto procesu je pryžový granulát, který je poté za pomocí polyuretanového pojiva lisován do výsledných antivibračních rohoží. Při výběru gumy pro výrobu granulátu je dbáno na kvalitu, a proto i výsledný granulát splňuje ty nejpřísnější požadavky na kvalitu. Antivibrační rohože vyrobené z granulátu SBR jsou označeny písmenem "S" (S650, S730, S850, S1000).

Pryžová drásanina

Antivibrační tlumící deska z pryžové drásaniny - gumových vlákenJedná se o materiál, který je vyroben ze 100% gumy a narozdíl od granulátu se jedná o gumová vlákna. Tento materiál je obecně dražší než granulát, přičemž jednotlivá vlákna se při výrobě antivibračních rohoží lépe prováží a po spojení polyuretanovým pojivem lépe drží pohromadě. Díky tomuto provázání je možné docílit menší hustoty desky bez toho, aby se desky vydrolovaly. Obecně se dá říci, že desky s vlákny gumy jsou kvalitnější a mají o něco málo lepší antivibrační vlastnosti. Jednotlivé tlumící desky jsou označeny písmenem "F" (F570 a F700).

Směs granulátu a drásaniny

Antivibrační tlumící deska ze směsi gumového granulátu  a gumových vlákenAntivibrační desky vyrobené ze směsi pryžového granulátu a pryžové drásaniny (gumová vlákna) kombinují výhody obou materiálů. V naší nabídce je rozlišíte díky použití písmen "FS" na počátku jejich značení (FS700FS730).

Rozměry antivibračních rohoží

Antivibrační tlumící desky a rohože dodáváme ve standartním rozměru o délce 200 cm a šířce 100 cm, přičemž každá z variant je vyráběna v několika výškách. Nejtenčí antivibrační rohož je vyráběna ve výšce 0,6 cm a nejvyšší antivibrační deskou je rohož ve výšce 6 cm. Jednotlivé výškové varianty naleznete u každé z rohoží jako související zboží. Vyjímkou mezi těmito rohožemi je antivibrační tlumící podložka vyrobená ze směsi granulátu a drásaniny s označením FS730, která je vyráběna pouze ve výšce 0,3 cm a je dodávána v roli o délce 20 metrů, případně ve Vámi zvolené délce a šířce 105 cm.

Antivibrační desky z pryžového granulátu

Antivibrační rohož vyrobená z pryžového granulátu, měkká, vysoká úroveň tlumení vibrací, určená pro lehčí předměty (statické plošné zatížení 0-10 tun/m2), není vhodná jako finální vrstva podlahy. Používá se ve stavebnictví do základů staveb, jako tlumící vrstva pod finální podlahy, pod průmyslové stroje, klimatizace, tepelné čerpadla nebo jiné zdroje vibrací.

Antivibrační rohož vyrobená z pryžového granulátu, měkká, vysoká úroveň tlumení vibrací, určená pro středně lehké předměty, není vhodná jako finální vrstva podlahy. Používá se ve stavebnictví do základů staveb, jako tlumící vrstva pod finální podlahy, pod průmyslové stroje, klimatizace, tepelné čerpadla nebo jiné zdroje vibrací, ale také pro výrobu podložek pro terasy, dlažby atd.

Antivibrační rohož vyrobená z pryžového granulátu, středně měkká, vysoká úroveň tlumení vibrací těžších předmětů (statické plošné zatížení 10-40 tun/m2). Používá se ve stavebnictví do základů staveb, jako tlumící vrstva pod finální podlahy, pod průmyslové stroje, klimatizace, tepelné čerpadla nebo jiné zdroje vibrací.

Antivibrační rohož vyrobená z pryžového granulátu, pevná/tvrdá, vysoká úroveň tlumení vibrací těžších předmětů (statické plošné zatížení 40-100 tun/m2). Používá se do základů staveb, pod pilíře, nosníky, těžké průmyslové stroje, nebo jiné zdroje vibrací. Desky je možné použít také jako podlahu pro hospodářská zvířata.

Antivibrační desky z pryžové drásaniny

Antivibrační rohož vyrobená z pryžových vláken, velmi měkká, vysoká úroveň tlumení vibrací, určená pro lehké předměty, není vhodná jako finální vrstva podlahy. Používá se ve stavebnictví do základů staveb, jako tlumící vrstva pod finální podlahy, pod průmyslové stroje, klimatizace, tepelné čerpadla nebo jiné zdroje vibrací. Díky pryžovým vláknům je deska soudržnější a měkčí.

Antivibrační rohož vyrobená z pryžových vláken, měkká, vysoká úroveň tlumení vibrací, určená pro lehké předměty, není vhodná jako finální vrstva podlahy. Používá se ve stavebnictví do základů staveb, jako tlumící vrstva pod finální podlahy, pod průmyslové stroje, klimatizace, tepelné čerpadla nebo jiné zdroje vibrací. Díky pryžovým vláknům je deska soudržnější a měkčí. 

Antivibrační desky ze směsi drásaniny a granulátu

Antivibrační rohož vyrobená z pryžových vláken a gumového granulátu, měkká, vysoká úroveň tlumení vibrací, určená pro lehké předměty, není vhodná jako finální vrstva podlahy. Používá se ve stavebnictví do základů staveb, jako tlumící vrstva pod finální podlahy, pod průmyslové stroje, klimatizace, tepelné čerpadla nebo jiné zdroje vibrací. Díky pryžovým vláknům je deska soudržnější a měkčí.

Pryžová antivibrační tlumící rohož je vyrobena ze směsi pryžového granulátu SBR (50%), pryžové drásaniny (50%) a polyuretanového pojiva. Tato antivibrační tlumící deska je vyrobena ve výšce 0,3 cm. Nejčastějším použitím je jako podložka pod rektifikační terče pod dlažbu, proložka mezi zbožím (ochrana při transportu), ochranná pružná separační vrstva mezi dvěma druhy materiálů, nebo podložka pod akvárium, terárium. 

Další varianty gumových podlah z pryžového granulátu a drásaniny

Kromě výše uvedených produktů naleznete v naší nabídce i podlahové desky ze směsi pryžového granulátu SBR, pryžové drásaniny a polyuretanového pojiva s označením SF1050 a SF1100. Tyto desky se díky vysoké objemové hustotě využívají jako finální podlahová vrstva. Jejich nejčastější využití je jako fitness podlahové desky a více se o jejich vlastnostech a využití můžete dočíst v našem dalším článku Podlahy pro fitness a posilovny.

 

Pokud máte zájem o bližší informace, případně chcete pomoci s objednávkou kontaktujte našeho specialistu na telefonním čísle 733 641 461.

Rady, tipy, inspirace

Radíme, rozdáváme tipy, inspirujeme. Projděte si naše články a získejte nové informace, načerpejte inspiraci!

Doprava a platba

+420 733 641 461

Copyright © 2017-2022 FLOMAT s.r.o., všechna práva vyhrazena. Kopírování jakéhokoliv obsahu bez souhlasu autora stránek zakázáno.
Zasíláme po celé ČR, např.: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Pardubice... Maloobchod, velkoobchod, online prodej - eshop. Mapa stránek.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.