Zákaznická podpora (Po - Pá: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdný

Antivibrační rohože v konstrukci fotovoltaické elektrárny

Nezbytné podložky pro izolaci a separaci

Při instalaci fotovoltaiky je třeba vždy myslet na její maximální ochranu. K nezbytnostem patří především zajištění před bleskem a přepětím. Fotovoltaického zařízení je proto nutné začlenit do koncepce hromosvodní ochrany: navrhnout jímací soustavu, soustavu svodů a uzemňovací soustavu, instalovat přepěťové ochrany SPD na vstupy DC/AC měniče a tak dále. Součástí těchto a dalších opatření pro bezpečný chod fotovoltaiky je instalace podložek s izolační, separační a tlumící funkcí. V případě dané stavby byla pro tento účel využita antivibrační tlumící rohož z granulátu Floma UniPad S850 o síle 3 cm.

Materiál na míru ušetřil čas při instalaci

Antivibrační rohože byly od výrobce dodány v požadovaných rozměrech na míru. Na stavbě se pak podle potřeby ještě upravovaly odlamovacím nožem. Rohože se kladly pod prvky mechanického zatížení a v páscích také pod kotvící zařízení a elektrické rozvody.

Bezchybný chod elektrárny i díky podložkám

Po instalaci elektrárny provedli pracovníci realizační firmy odbornou elektrickou revizi. Vše se ukázalo být na svém místě a fungovalo, jak mělo. Ve zkušebním provozu nebyla zjištěna žádná závada. K bezchybnému chodu fotovoltaického zařízení přispívají mimo jiné antivibrační rohože. Podložky z gumového SBR granulátu a polyuretanového pojiva⁠ skvěle izolují, separují a tlumí vibrace. Svým dílem tak poskytují fotovoltaickému zařízení maximální ochranu.

Fotogalerie

Doprava a platba

+420 733 641 461

Projekt „Kreativní vouchery FLOMAT s.r.o.“ byl realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a ministerstva kultury.

Copyright © 2017-2024 FLOMAT s.r.o., všechna práva vyhrazena. Kopírování jakéhokoliv obsahu bez souhlasu autora stránek je zakázáno.
Zboží zasíláme po celé ČR, např.: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Pardubice.
Vedle České republiky působíme také v těchto zemích: AT, BE, BG, CZ, DE, DK, EE, HR, HU, LT, LV, NL, PL, RO, SE, SI, SK. Eshop, maloobchod, velkoobchod. Produkty značky FLOMA®. Mapa stránek.