Zákaznická podpora (Po - Pá: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdný

Antivibrační rohože v konstrukci zapuštěného zahradního bazénu

Bazén je třeba chránit i zespodu

I ten nejjednodušší bazén není jen díra v zemi napuštěná vodou. Každý bazén má konstrukci, která se skládá z několika komponentů. Aby dobře plnily svou úlohu, musejí být z materiálů s určitými vlastnostmi. Jedním z takových komponentů je ochrana pláště bazénu. Jejím úkolem je rozprostírat tlaky okolního terénu na bazén a zajistit bariéru proti ostrým kamenům a ztrátám tepla. V našem případě k tomu posloužila antivibrační tlumící rohož (deska) z granulátu FLOMA UniPad S850.

Pro představu o velikosti bazénu.
Pro představu o velikosti bazénu.

Pečlivost zárukou dobrého výsledku

Rohože se vkládaly do vykopané jámy. Ukotvovaly se plastovými hřeby stejně jako například geotextilie, jen mnohem pečlivěji. Bylo nutné pohlídat, aby se rohože přiměřeně vypnuly a nikde nehrozilo, že se při sesedání a pohybech půdy vytvoří sklady. V těchto místech by byly zbytečně namáhané. Instalace rohoží naštěstí nepřinesla žádné nečekané problémy a proběhla hladce.

Kvalitu prověřil čas

Výsledek není vidět, ale je možno předpokládat, že se všechno podařilo. Každopádně bazén je funkční, nikde neprotéká, ani se nikde neobjevily nežádoucí deformace. Protože od instalace ochrany bazénu uběhlo už více let, nejspíš ještě pěknou řádku let vydrží a bude plně sloužit ke spokojenosti svých majitelů.

Fotogalerie

Doprava a platba

+420 733 641 461

Projekt „Kreativní vouchery FLOMAT s.r.o.“ byl realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a ministerstva kultury.

Copyright © 2017-2024 FLOMAT s.r.o., všechna práva vyhrazena. Kopírování jakéhokoliv obsahu bez souhlasu autora stránek je zakázáno.
Zboží zasíláme po celé ČR, např.: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Pardubice.
Vedle České republiky působíme také v těchto zemích: AT, BE, BG, CZ, DE, DK, EE, HR, HU, LT, LV, NL, PL, RO, SE, SI, SK. Eshop, maloobchod, velkoobchod. Produkty značky FLOMA®. Mapa stránek.