Zákaznická podpora (Po - Pá: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdný

Která podlaha je pro vás ta pravá?

Hledáte vhodnou podlahu pro váš dům, sklad, výrobní prostory nebo exteriérovou plochu? Každé místo a využití klade na podlahu specifické požadavky. Jinými slovy: někde se hodí taková podlaha a jinde onaká. Pojďme si přiblížit, jaké podlahy máte k dispozici a kam se hodí.

Plastové podlahové desky

Plastové desky formátu 120×80 nebo 80×60 cm se obvykle využívají k pokrytí středně velkých a velkých ploch. Díky rozměru desek je pokládka podlahy rychlá.

Plastová podlahová deska se zámkem
Plastová podlahová deska se zámkem
Využití ve skladu
Využití ve skladu
Plastové podlahové desky ve stáji
Plastové podlahové desky ve stáji

Robustní desky snesou velkou zátěž a nárazy. Jsou také odolné vůči povětrnostním vlivům, UV záření a chemikáliím. Hodí se proto i do exteriérů. Různé dezény dodávají deskám protiskluzové vlastnosti.

Pro snadnější přejezdy vozíků a k prevenci zakopnutí lze desky doplnit o nájezdové hrany.

Materiál: recyklovaný plast
Nejčastější použití: dílny, sklady, vepříny, stáje pro těžší dobytek, průmyslové prostory, garáže, pochozí plochy na hromadných akcích, dočasná ochrana podlahy, zpevnění terénu, zimní stadiony
Instalace: přišroubování nebo nalepení na pevný povrch, volné položení na zpevněný povrch, zejména pokud jde o desky se zámkovým systémem

Plastové dlaždice Fortelock

Dlažba Fortelock se vyrábí ve variantách s různou mírou odolnosti. Nejodolnější varianty jsou vhodné do dílen, skladů a průmyslové výroby. Méně odolné varianty využijete například do prodejny nebo do technické místnosti v rodinném domě.

Dlažba Fortelock Industry v garáži
Dlažba Fortelock Industry v garáži
Pokládka Fortelock Business v prodejně
Pokládka Fortelock Business v prodejně
Dlažba Fortelock XL v jídelně
Dlažba Fortelock XL v jídelně

Předností dlažby Fortelock je barevná variabilita. Dlaždice můžete zakoupit v různých barvách a podle libosti je kombinovat a vytvářet z nich barevné vzory. Dlažba tak může posloužit i k dodržení corporate identity ve vašem obchodě nebo ve výrobě.

Dlažbu Fortelock ocení všichni, kdo nepodceňují výsledný design podlahy. Dokonce se vyrábí ve variantě se skrytými spoji pro ještě čistší vzhled. Je tak vhodná i do kancelářských budov.

Díky puzzle zámkovému systému je pokládka této dlažby mimořádně rychlá a snadná. Lze ji realizovat svépomocí. Relativně malé dlaždice umožňují pokládku s minimem odpadu i na členitých půdorysech.

K dlaždicím se dají přikoupit nájezdy a rohové hrany.

Materiál: plast nebo recyklovaný plast
Nejčastější použití: garáže, sklady, dílny, průmyslové prostory, výstavní plochy, kancelářské prostory, prodejny
Instalace: volná pokládka na zarovnaný povrch, spojení pomocí puzzle zámkového systému

Plastové dlaždice AvaTile

Plastový modulární systém AvaTile je univerzální plastovou krytinou. Dodává se ve dvou provedeních, která se liší mírou odolnosti. AvaTile Standard využijete do lehce až středně namáhaných prostor. AvaTille Hard z tvrdého plastu pak do těžce namáhaných prostor s pojezdem vozidel a manipulační techniky.

Barevná škála dlaždic AvaTile
Barevná škála dlaždic AvaTile
Využití v aquaparku
Využití v aquaparku
AvaTile jako obří šachovnice
AvaTile jako obří šachovnice

Díky modulárnímu provedení se vyplatí tuto dlažbu pokládat především na menší a členité plochy. Pokládka je obdobně rychlá a snadná jako v případě dlažby Fortelock. Zvládnete ji klidně sami.

Dlaždice jsou k dostání v několika barvách, které je možné při pokládce libovolně kombinovat.

Dlažbu AvaTile lze využít i jako materiál ke stavbě obřích verzí některých stolních her.

Materiál: plast
Nejčastější použití: interiér i exteriér, lehce, středně i těžce namáhané prostory s pojezdem vozidel a manipulační techniky
Instalace: volná pokládka na zarovnaný povrch, díly se spojují plastovými spojkami, které jsou nedílnou součástí dodávky dlaždic

Dřevěná a dřevo imitující terasová dlažba

Dlažby s pravým dřevem nebo s jeho imitací jsou esteticky ideální podlahy pro terasu, balkon, lodžii nebo okolí bazénů.

Dřevěná terasová dlažba v altánu
Dřevěná terasová dlažba v altánu
Modulární systém dřevěné terasové dlažby
Modulární systém dřevěné terasové dlažby
Plastová terasová dlažba kolem bazénu
Plastová terasová dlažba kolem bazénu

Drenážní systém na rubu dlaždic umožňuje plynulý odtok přebytečné vody. Terasová dlažba se snadno a rychle pokládá díky zámkům na každé dlaždici. Zejména terasové dlažby vyrobené z polypropylenu nejen dobře vypadají, ale vyznačují se také skvělými vlastnostmi a dlouhou životností.

Dokonalou harmonii mezi estetikou a funkčností nabízejí podlahy kombinující speciálně ošetřený dřevěný povrch a robustní plastovou drenážní základnu, která zajišťuje dlaždicím stabilitu na každém povrchu.

Materiál: plast s dezénem imitujícím dřevo nebo kombinace dřevěného povrchu a plastové drenážní základny
Nejčastější použití: terasy, balkony, lodžie, altány, zahradní chodníky, okolí bazénů, koupaliště
Instalace: volná pokládka na zarovnaný a zpevněný povrch, spojení dlaždic zámkovým systémem

Gumové podlahy SF1050

Gumové (pryžové) podlahy mají řadu předností. Absorbují skvěle nárazy, tlumí vibrace a zvuky a dobře tepelně izolují. Díky tomu nacházejí široké uplatnění ve fitness, posilovnách a různých sportovních a rehabilitačních zařízeních. Tam slouží jednak jako pochůzné plochy, jednak jako podložky pod stroje, činky apod.

Gumovou modulovou  podlahu lze rychle rozložit a složit jinde.
Gumovou modulovou podlahu lze rychle rozložit a složit jinde.
Podlahová guma jako jednolité podlaha ve fitness
Podlahová guma jako jednolité podlaha ve fitness
Některé gumové desky mají z každé strany jiný dezén
Některé gumové desky mají z každé strany jiný dezén

Při cvičení pomáhají tlumit případné pády, čímž snižují riziko vážných úrazů. Tlumením dopadů omezují zatížení kloubního aparátu. Chrání podlahu před mechanickým poškozením činkami a redukují hluk. Tlumí vibrace posilovacích strojů.

Gumové podlahy jsou k dispozici jako desky nebo dlaždice s puzzle zámkovým systémem.

Materiál: guma
Nejčastější použití: posilovny, fitness centra, tělocvičny, sportovní centra, hřiště
Instalace: lepení nebo volná pokládka na zarovnaný povrch, spojení dlaždic usnadňuje puzzle zámkový systém

Gumové podlahy v rolích

Tyto podlahy se vyrábějí ve dvou základních typech lišících se dezénem. Prvním typem je gumová podlaha s kladívkovým profilem, druhým typem protiskluzová podlahová guma s otiskem textilu. Druhý dezén je o něco drsnější a více protiskluzový.

Kladívkový dezén
Kladívkový dezén
Dezén s otiskem textilu
Dezén s otiskem textilu
Guma v rolích se prodává po kusech nebo v metráži
Guma v rolích se prodává po kusech nebo v metráži

Oba typy podlahy vynikají protihlukovými a termoizolačními vlastnostmi. Velice snadno a rychle se pokládají. Jsou nenáročné na údržbu a jednoduše se čistí.

Díky těmto přednostem nacházejí široké využití v průmyslové a zemědělské výrobě. Vzhled podlahové gumy není vizuálně nijak atraktivní. V obytných interiérech se obvykle využívají jen jako skrytá izolační vrstva kročejového hluku.

Materiál: guma
Nejčastější použití: dílny, dílenské provozy, garáže, sklady, kotce pro psy, vepříny, stáje pro těžší dobytek
Instalace: přilepení nebo přibití na zarovnaný povrch

Dopadová dlažba

Dopadová gumové dlaždice skvěle tlumí nárazy a zvuky. Jsou vyrobené z materiálů odolných vůči povětrnostním vlivům a UV zářením. To zajišťuje jejich dlouhou životnost i v exteriérech.

Dopadová dlaždice s puzzle zámkem
Dopadová dlaždice s puzzle zámkem
Dopadová dlažba na dětském hřišti
Dopadová dlažba na dětském hřišti
Spodní strana dopadových dlaždic umožňuje odtok vody
Spodní strana dopadových dlaždic umožňuje odtok vody

Nejčastěji se používají na plochy dětských a víceúčelových hřišť, tělocvičen a rekreačních zařízení. Zde plní podobnou funkci jako gumové podlahy ve fitness. Nabízejí však ještě lepší ochranu při doskocích.

Mimo sportoviště se uplatňují jako povrchy okolo balkonů, teras a bazénů. V těchto případech se využívají jejich protiskluzové vlastnosti a to, že dobře tlumí kročejový hluk.

Materiál: guma
Nejčastější použití: dětská hřiště, dětské hrací koutky, dopadové plochy pod herní prvky, balkony, lodžie, koupaliště, fitness centra, venkovní posilovny
Instalace: volná pokládka na zarovnaný a zpevněný povrch, spojení dlaždic zámkovým systémem

Čistící zóny

Čistící zóny slouží k očištění obuvi a zamezení přenosu nečistot dál do interiéru. Podle umístění, zvoleného materiálu a odpovídající funkce lze čistící zónu rozdělit do tří částí.

Venkovní čistící zóna (zóna I) bývá obvykle umístěna před vstupem do budovy. Tvoří ji gumové a kartáčové rohože. Ty zajistí odstranění hrubých nečistot, jako jsou bahno a sníh. Mezidveřní či zádveří čistící zónu (zónu II) tvoří gumové, kartáčové, kobercové a textilní rohože. Ty zbaví obuv zbylé hrubé špíny, vody a prachu. Vnitřní čistící zóna (zóna III) tvořená textilní rohoží zachytí zbylou vlhkost a prach.

Jak už bylo zmíněno, čistící zóny mohou být gumové, kartáčové, textilní nebo kobercové. Existují i modulární systémy, které umožňují na kovové nebo plastové základně všechny tyto materiály kombinovat a podle potřeby měnit.

Kartáčová plastová čistící zóna s hliníkovou lištou
Kartáčová plastová čistící zóna s hliníkovou lištou
Textilní čistící zóna
Textilní čistící zóna
Gumová čistící zóna před schodištěm
Gumová čistící zóna před schodištěm

Čistící zóny mohou zabírat celou plochu vstupních prostor, nebo jen vymezené části. Roli sehrává funkční i estetické hledisko. Čistící zóny mohou mít velmi stylové provedení a být určujícím prvkem interiérového designu. Široká nabídka produktů umožňuje nepřeberné množství řešení a jejich kombinací. Běžnou praxí je také výroba čistící zóny na míru.

Materiál: guma, plast, textil
Nejčastější použití: veškeré venkovní i vnitřní vstupní prostory, případně prostory mezidveří/zádveří
Instalace
: lepení nebo volná pokládka na zarovnaný povrch, uložení v úrovni podlahy do otvoru osazeného kovovým rámem

Průmyslové rohože

Průmyslové podlahy a pracovní rohože nacházejí uplatnění napříč nejrůznějšími provozy.

Detail protiúnavové rohože
Detail protiúnavové rohože
Modulární olejivzdorná rohož v kuchyni
Modulární olejivzdorná rohož v kuchyni
Rub protiskluzové průmyslové rohože
Rub protiskluzové průmyslové rohože

Ve výrobních a montážních firmách se využívají protiúnavové, protiskluzové, olejivzdornéantistatické rohože.

Antivibrační rohože a tlumící desky se uplatňují ve stavebnictví jako součást konstrukcí nebo jako podložka strojů pro tlumení jejich vibrací.

Hygienické a dezinfekční rohože jsou nezbytné ve zdravotnictví, v gastro odvětví a ve farmaceutickém průmyslu.

Stále populárnější jsou malé protiúnavové podložky pro stojící pracoviště v kanceláři.

Materiál: různé materiály a jejich kombinace: guma, plast, textil
Nejčastější použití: dílny, dílenské provozy, garáže, sklady, kotce pro psy, vepříny, stáje pro těžší dobytek
Instalace: volná pokládka nebo lepení na zarovnaný povrch

Neváhejte kontaktovat našeho specialistu

Zaujalo vás některé z řešení? Máte neobvyklý problém, nebo si nejste stále jistí, která podlaha je pro vás ta pravá?

Volejte: +420 734 570 901 

Pište: obchod@flomat.cz

  • poradíme vám
  • seznámíme vás s dalšími druhy podlah
  • navrhneme speciální řešení pro vás
  • vytvoříme vám kalkulaci
  • u některých produktů vám zašleme vzorky

Rady, tipy, inspirace

Radíme, rozdáváme tipy, inspirujeme. Projděte si naše články a získejte nové informace, načerpejte inspiraci!

Doprava a platba

+420 733 641 461

Projekt „Kreativní vouchery FLOMAT s.r.o.“ byl realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a ministerstva kultury.

Copyright © 2017-2024 FLOMAT s.r.o., všechna práva vyhrazena. Kopírování jakéhokoliv obsahu bez souhlasu autora stránek je zakázáno.
Zboží zasíláme po celé ČR, např.: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Pardubice.
Vedle České republiky působíme také v těchto zemích: AT, BE, BG, CZ, DE, DK, EE, HR, HU, LT, LV, NL, PL, RO, SE, SI, SK. Eshop, maloobchod, velkoobchod. Produkty značky FLOMA®. Mapa stránek.