Zákaznická podpora (Po - Pá: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdný

Podlahy do stájí, vepřínů, kravínů a kotců

Hledáte řešení podlahy do stájových zařízení pro koně či dobytek?
V tomto článku se dozvíte více o možnostech použití jednotlivých desek, včetně jejich výhod a aplikací...

Mezi nejpoužívanější stájové desky patří desky plastové, pryžové a gumové s kladívkovým dezénem a s otiskem textilu.

Jednotlivé desky mají své specifické vlastnosti a rozlišují se použitým materiálem, únosností či funkcí odtoku močoviny pomocí kanálků pod deskami. Životnost jednotlivých desek je při správném používání dlouhodobá.

Plastové podlahové desky

Robustní podlahové desky vhodné pro ustájení koní a dobytka. Specifické jsou pro svou chemickou stálost, nesnadnou hořlavost, protiskluzovou funkcí a rychlou montáží či demontáž, dále jako skvělý tepelný izolant. Tyto desky musí být podestlány minimálně 10-15 cm podestýlkou. Tato podestýlka nasaje většinu močoviny, zbytek zůstane na deskách. Spoje desek lze k sobě lepit PU tmelem, to však nedoporučujeme kvůli omezení možnosti výměny desky.

Plastové desky rozlišujeme podle jejich přípustného zatížení a instalací. Jsou pokryty různými dezény ve třech možných výškách s dvěma sériově vyráběnými rozměry (délka 120 x šířka 80 cm nebo délka 80 x šířka 60 cm).

Výšky desek

  • 4,3 cm - akceptace vysoké zátěže 3,5 tuny na 1 dm² (vhodnost pro koňstvo s podkovami s hroty)  - tyto desky není nutné pokládat na zpevněný povrch např. hlína, štěrkodrť. V případě, že máte povrch zpevněný, tak vhodnější deskou bude níže uvedená deska ve výšce 2,2 cm, případně můžete tyto desky použít k zarovnání podlahy boxů.
  • 2,2 cm - akceptace vysoké zátěže 2,2-3,5 tuny na 1 dm² (vhodnost pro koňstvo s podkovami s hroty). Lze je položit na nový či starý popraskaný, případně zvlněný beton.
  • 1,2 cm - využíváno jako obložení zdí stájí

Do stájí doporučujeme tyto plastové desky

Plastové desky se zámky

Plastové desky bez zámků

Plastová interierová podlahová hladká deska - obložení zdí stájí

Oproti ostatním stájovým podlahám spatřujeme výhodu v možnosti rozložení podlahy a rychlé výměny případné poškozené desky.

Řešení podlah do stájíŘešení podlah do stájíŘešení podlah pod krokodýlyŘešení podlah do vepřínů

Pryžové stájové desky

Jsou vyrobeny z elastomerického pryžového materiálu, který zajistí dobytku či koňstvu komfort při stání, pohybu i ležení. Fungují taktéž jako tepelný izolant a omezují tak problémy se svaly, revmatismem a kulhavostí. Desky jsou opatřeny protiskluzovým drážkovým dezénem zabezpečujícím lepší přilnavost a protiskluznost. Materiál pryže absorbuje nárazy a poskytuje jemné odpružení, a tím také chrání šlachy a klouby před nadměrnou zátěží. 

Tyto pryžové desky jsou sériově vyrobeny ve dvou variantách, a to ve variantě se systémem zámků nebo jako rovná deska ve dvou výškách (1,6 cm nebo 2,4 cm).

Výšky desek

  • 2,4 cm - spíše určena pro krávy a těžší dobytek.
  • 1,6 cm - určena pro koně, jež jsou zpravidla lehčí.

Desky je doporučeno lehce podestlat např. slaměnou moukou nebo minerálními materiály, a tím omezit vlhkost a zabránit přenosu případné infekce do kůže dobytka. Produkty lze čistit vysokotlakými čističi a komerčními čistícími prostředky. K čištění ploch doporučujeme používat šípovou lopatu. Doporučeným podkladem je beton či stará dlažba (bez velkých nerovností), jelikož desky kopírují podklad.

Vysoká hustota desek zajišťuje i to, že desky nenasávají močovinu, proto jsou velice vhodným řešením do stájí.

Metrážová podlahová guma

Metrážová podlahová guma vyrobená z pryže (SBR) má vynikající protiskluzové a protihlukové vlastnosti a slouží jako izolace. K dispozici je v různých šířkách, výškách a dezénech. Velkou výhodou této gumy je její snadná řezatelnost a instalace. Metrážové podlahové gumy je doporučeno vyspárovat ve spojích, aby nedošlo k průniku močoviny pod desku.

Dezény

Kladívková metrážová podlahová guma - je vhodná do stáji, kravínů, vepřínu a kotců pro psy. Tuto gumu je vhodné podestlat vrstvou podestýlky, jelikož protiskluznost desky v případě většího nánosu vody a moči je snížena. Deska nenasává moč ani jiné kapaliny. Podlahovou gumu lze čistit vysokotlakým čističem. 

Protiskluzová metrážová podlahová guma - je vhodná do stáji, kravínů, vepřínu a kotců pro psy. Tato guma oproti kladívkovému dezénu zajíšťuje vyšší protiskluznost, avšak je horší na údržbu. Otisk textilu v gumě poskytuje vyšší odolnost vůči prošlápnutí. Deska nenasává moč ani jiné kapaliny. Podlahovou gumu lze čistit vysokotlakým čističem. 

Výšky desek

Stáje pro koně: vhodné jsou výšky od 0,6 cm do 1 cm podle váhy daného koně. (čím vyšší, tím delší životnost)

  • 0,6 cm - vhodnost pro koně menšího vzrůstu bez podkov
  • 0,8 cm - vhodnost pro koně většího vzrůstu bez podkov
  • 1 cm - vhodnost pro všechny váhové kategorie (akceptace koňstva s podkovami)

Kravíny, těžší dobytek: vhodné jsou od výšky 1 cm do 1,4 cm (čím vyšší, tím delší životnost)


Výhodou výše uvedeného řešení je možnost položení dlouhých pásů z role dlouhé až 50 metrů + snadná řezatelnost, čímž vznikne časová úspora a sníží se náklady na danou instalaci.

Řešení podlah do kravínůŘešení podlah do stájí

Pokud máte zájem o bližší informace, případně chcete pomoci s objednávkou kontaktujte našeho specialistu na telefonním čísle 733 641 461.

Rady, tipy, inspirace

Radíme, rozdáváme tipy, inspirujeme. Projděte si naše články a získejte nové informace, načerpejte inspiraci!

Doprava a platba

+420 733 641 461

Copyright © 2017-2022 FLOMAT s.r.o., všechna práva vyhrazena. Kopírování jakéhokoliv obsahu bez souhlasu autora stránek zakázáno.
Zasíláme po celé ČR, např.: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Pardubice... Maloobchod, velkoobchod, online prodej - eshop. Mapa stránek.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.