Zákaznická podpora (Po - Pá: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdný

Podlahy pro fitness a posilovny

Pokud hledáte vhodnou podlahu do fitness centra či vlastní posilovny máte několik možností. Jednou z těchto možností je použít na podlahu některou z našich pryžových fitness desek. Samozřejmě to není možnost jediná, nicméně o vhodnosti tohoto řešení se Vás pokusíme přesvědčit v tomto článku. V naší nabídce naleznete dva typy gumovych desek, které dodáváme v několika rozměrech a mnoha barevných variantách. Označení těchto desek je SF1050 a SF1100, přičemž písmena "SF" značí, že deska je vyrobena ze směsi pryžového granulátu SBR, pryžové drásaniny a polyuretanového pojiva. Dále v článku se dozvíte, že tyto desky dodáváme také s možností barevného provedení. Tyto barevné desky jsou vytvořeny vsypem barevného granulátu z gumy EPDM při výrobě. Čísla "1050" a "1100" označují hodnotu objemové hmotnosti desky v kg/m3.

Gumová fitness deska SF1050 a SF1100

Gumové fitness podlahové desky a dlaždice Pryžové fitness desky SF1050 a desky SF1100 velice dobře absorbují nárazy a pády při cvičení, zmírňují dopady činek a cvičícího nářadí. Nespornou výhodou tohoto materiálu je také šetrnost ke kloubnímu aparátu cvičence. Tyto tvrzené gumové podlahové rohože se proto používají jako pochůzné plochy posiloven, desky pod cvičící stroje a v místech dopadu činek. Jejich uplatnění je všude tam, kde chcete bezpečně cvičit a neřešit zda při upuštění činky dojde k poškození podlahy. Tyto vlastnosti jsou společné pro oba typy podlahových desek.

Jak už bylo napsáno výše, rozdílem mezi deskou SF1050 a SF1100 je objemová hmotnost. Tento rozdíl se projevuje především vyšší odolností desky SF1100, deska je oproti desce SF1050 tvrdší a pevnější. Pro použití to znamená, že deska SF1050 je vhodná pro použití ve Vaší posilovně či fitness centru a vzhledem k nižší ceně je to pro Vás ideální varianta. Samozřejmě lze v posilovně použít i desku SF1100 a určitě nebudete litovat, nicméně plně dostačující je deska SF1050. Výhodami gumových fitness desek SF1100 jsou nepropustnost a vysoká houževnatost, vlastnosti které je společně s odolností vůči mrazu, vodě a povětrnostním podmínkám předurčují pro širší použití. Podlahové gumové desky SF1100 lze použít jako pochůzné plochy na zimní stadiony, lavičky hokejistů, šatny a další. Tato pryžová deska je odolná proti poškození od ostří bruslí a současně jej netupí.

Rozměry gumových fitness desek

Modulární gumové puzzle fitness dlaždice Než se dozvíte více o jednotlivých variantách podlahových fitness desek, zmíníme se o jednom parametru, který je pro všechny níže uvedené desky společný. Tímto parametrem je výška desky. Všechny námi dodávané desky se vyrábí ve čtyřech výškách a samozřejmě platí, čím je deska vyšší, tím více tlumí a absorbuje nárazy, ale také je dražší. Je tedy na Vás zvolit tu správnou výšku podlahové desky. Pro běžné použití ve fitness centru či posilovně je dostačující fitness deska výšky 0,8 cm, případně gumové desky výšky 1 cm. Pokud však zvolíte gumové fitness desky výšky 1,6 cm nebo dokonce pryžové dlaždice výšky 2 cm je to pouze na Vás. Samozřejmě můžete před provedením objednávky kontaktovat našeho specialistu, který s Vámi tyto možnosti probere a společně naleznete nejvhodnější řešení.

Gumové obdélníkové fitness desky

Základem naší nabídky jsou obdélnikové gumové fitness desky délky 198 cm a šířky 98 cm. Tyto desky se volně pokládají na podlahu a pokud se jedná o pokládku tzv. "ode zdi ke zdi" není potřeba je k podlaze nijak fixovat. Samozřejmě nabízíme polyuretanová lepidla pro případy, kdy je žádoucí desky k podlaze připevnit. V nabídce naleznete polyuretanové pojivo, které slouží k celoplošnému lepení a také polyuretanové fixační lepidlo, které je určeno k lepení jednotlivých desek k sobě, případně pro bodové přilepení dlaždice k podlaze.

Modulární gumové fitness dlaždice

Druhou možností v naší nabídce jsou modulární gumové fitness dlaždice, které jsou vybaveny zámkovým systémem a při pokládce se jednoduše skládají do plochy jako puzzle. Stejně jako u obdélníkových desek není lepení potřeba, nicméně je to možné. Modulární fitness dlaždice nabízíme ve dvou velikostech. Větši fitness gumové dlaždice se vyrábí v rozměru 98,6x98,6 cm (SF1100), nebo rozměru 95,6x95,6 cm (SF1050) a menší modulární desky v rozměru 47,8x47,8 cm (SF1050). Každá z modulárních fitness dlaždic je nabízena ve třech variantách (střed-kraj-roh), o čemž se více dozvíte přímo v popisu jednotlivých dlaždic.

Barevné varianty fitness podlah

Barevné gumové fitness podlahové desky a dlaždice Základní variantou podlahových fitness desek SF1050 a SF1100 je černá barva. Všechny desky se vyrábí v černé variantě a přidáním EPDM granulátu při výrobě se docílí barevného vzhledu. V naší nabídce celkem 24 barevných odstínů, které se dělí na barvy základní (EPDM STANDARD) a barvy prémiové (EPDM PREMIUM). Je tedy pouze na Vás pro kterou barevnou variantu se rozhodnete. Nabízíme desky se vsypem 10% barevného granulátu a také desku se vsypem dvou barev při poměru 5+5% vsypaného granulátu. Více se o jednotlivých barvách dozvíte přímo v popisu produktů, kde také naleznete vzorník s uvedením kódů pro objednání toho správného odstínu. V případě zájmu lze vyrobit i podlahovou fitness desku s vyšším obsahem EPDM granulátu i v kombinaci více barev. Tyto možnosti můžete konzultovat s naším specialistou, přičemž cena bude individuální v závislosti na finální objednávce.

Barvy EPDM STANDARD: Červená RED 000, Zelená MAY GREEN 410, Šedá LIGHT GREY 380, Modrá SKY BLUE 180, Žlutá YELLOW 200.

Barvy EPDM PREMIUM: Oranžová ORANGE 550. Pískově žlutá EARTH YELLOW 570, BLUE GREY 100, Tyrkysově modrá TURQUOISE BLUE 540, Modrá TEAL 580, Tmavě modrá CAPRI BLUE 150, Tmavě modrá RAINBOW BLUE 590, Trávově zelená RAINBOW GREEN 560, Růžová ROSE 750, Béžová BEIGE 210, Hnědá BROWN 280, Fialová PURPLE 340, Bílá PEARL 290, Tmavě šedá Slate GREY, Žlutá EGGSHELL, Černá BLACK, Zelená RESEDA GREEN, Zelená Platina GREEN, Zelená Signal GREEN.

Kombinace fitness desky a antivibrační desky

Gumová antivibrační fitness deska SandwichVelmi často se při pokládce podlah ve fitness centrech a posilovnách kombinují výše zmíněné fitness podlahové desky s gumovými antivibračními deskami. Tato kombinace je vhodná především v místech, kde je potřeba hluk a vibrace potlačit co nejvíce. Jedná se o místa, kde by hluk padajících činek, či dalšího materiálu rušil ostatní, například osoby v nižším patře. Tyto antivibrační podlahové desky samozřejmě můžete nalézt v naší nabídce a více se o nich dozvíte v článku "Antivibrační tlumící desky a rohože", ve kterém také najdete odkazy na jednotlivé typy.

Jednou z možností je využít kombinaci černé fitness podlahové desky a antivibrační desky ve třech různých výškových variantách, kterou v naší nabídce naleznete jako fitness antivibrační desku Sandwich. Obě desky naleznete v naší nabídce samostatně, nicméně tímto vhodným spojením získáte vlastnosti obou desek v jednom balení. Vrchní část je tvořena fitness pryžovou deskou SF1050, která velice dobře absorbuje nárazy, pády při cvičení, zmírňuje dopady činek a cvičícího nářadí. Spodní část je z pryžové antivibrační elastomerické desky S650 vyrobené ze směsi pryžového granulátu SBR a polyuretanového pojiva. Tato antivibrační pryžová deska má široké využití jako univerzální tlumící, protihluková a antivibrační deska. Obě desky dodáváme samostatně, při pokládce není potřeba je lepit k sobě, ale v případě požadavku lze desky spojit pomocí polyuretanového lepidla zmiňovaného výše.

Další možnosti a produkty pro fitness

V tomto článku jsme se zaměřili na fitness gumové desky a dlaždice SF1050 a SF1100, ale naše nabídka pro fitness centra a posilovny je mnohem širší. Nabízíme kompletní podlahové řešení pro fitness centra, ale také podlahové doplňky jako jsou například podložky pod fitness stroje, podložky na cvičení, fitness rohože, nebo gymnastické žíněnky. Více informací o jednotlivých produktech naleznete v naší sekci Fitness rohože, podlahy, podložkyV naší nabídce naleznete mimo gumových podlahových desek a dlaždic také dlaždice plastové. Jedná se o plastové podlahové dlaždice Fortelock, které jsou vybaveny zámkovým systémem a nabízíme je v několika barevných variantách a provedeních. Pokud hledáte vhodnou podlahu do Vašeho fitness centra či posilovny, máme pro Vás řešení.

Kontakt na prodejce

Pokud máte zájem o bližší informace, případně chcete pomoci s objednávkou kontaktujte našeho specialistu na telefonním čísle 733 641 461.

Rady, tipy, inspirace

Radíme, rozdáváme tipy, inspirujeme. Projděte si naše články a získejte nové informace, načerpejte inspiraci!

Doprava a platba

+420 733 641 461

Copyright © 2017-2022 FLOMAT s.r.o., všechna práva vyhrazena. Kopírování jakéhokoliv obsahu bez souhlasu autora stránek zakázáno.
Zasíláme po celé ČR, např.: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Pardubice... Maloobchod, velkoobchod, online prodej - eshop. Mapa stránek.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.