Zákaznická podpora (Po - Pá: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdný

Jakou podlahu do fitness či posilovny?

O přednostech gumové podlahy jako ideálního řešení pro posilovny nikdo nepochybuje. Gumová podlaha skvěle tlumí vibrace posilovacích strojů, nárazy činek a přitom vznikající hluk. Při cvičení zmírňuje dopady, čímž šetří klouby a snižuje rizika zranění. Navíc je protiskluzová a poskytuje účinnou izolaci od chladného podkladu. Díky těmto přednostem gumová podlaha výrazně přispívá ke komfortu návštěvníků fitness.

Pokud hledáte gumovou podlahu do fitness centra či vlastní posilovny, máte na výběr z více možností. Pojďme si je přiblížit.

1. Gumové fitness desky SF1050 a SF1100

Gumové (pryžové) fitness desky SF1050 a desky SF1100 se používají jako pochůzné plochy posiloven i jako podložky pod posilovací stroje a dopadová plocha pro cvičení s činkami.

Písmena „SF“ znamenají, že deska je vyrobena ze směsi pryžového granulátu SBR, pryžové drásaniny a polyuretanového pojiva. Čísla „1050“ a „1100“ označují hodnotu objemové hmotnosti desky v kg/m³.

Rozdíl mezi deskou SF1050 a SF1100 se projevuje především v odolnosti. Deska SF1100 je tvrdší a pevnější. Pro využití ve fitness však deska SF1050 plně dostačuje.

Desky SF1100 jsou opravdu mimořádně houževnaté. Odolávají nejtvrdším nárazům, vodě, chemikáliím, mrazu, větru i extrémním výkyvům teplot. Desky SF1100 se používají na zimních stadionech jako pochůzné plochy a jako podlaha pod lavičkami a v šatnách hokejistů. Cení se zde především to, že odolává ostří bruslí, ale současně je netupí.

Rozměry desek

Desky dodávané firmou FLOMAT se vyrábí ve čtyřech výškách. Čím je deska vyšší, tím více absorbuje nárazy. Úměrně s tím však roste její cena. Pro běžné použití ve fitness centru či posilovně postačuje výška 0,8 cm, případně 1 cm. Vyšší desky dále zvyšují komfort při cvičení. Obvyklým rozměrem desek je délka 198 cm a šířka 98 cm.

Instalace desek

Desky SF1050 a SF1100 můžete volně pokládat na podlahu. V případě, že budou ležet tzv. „ode zdi ke zdi“, není nutné je fixovat. Jinak je vhodné použít polyuretanové prostředky. Polyuretanové pojivo slouží k celoplošnému lepení, polyuretanové fixační lepidlo zase k lepení jednotlivých desek k sobě, případně pro bodové přilepení dlaždice k podlaze.

2. Modulární gumové fitness dlaždice

Modulární dlažba použitá jako podložka pro sekci ve fitness
Modulární dlažba použitá jako podložka pro sekci ve fitness
Díky puzzle zámkovému systému se dlažba rychle skládá.
Díky puzzle zámkovému systému se dlažba rychle skládá.
Schema napojení dlaždic modulární dlažby se třemi variantami dlaždice
Schema napojení dlaždic modulární dlažby se třemi variantami dlaždice

Modulární gumové fitness dlaždice se vyrábějí také z materiálu SF1050 a SF1100. Vynikají tedy stejnou odolností jako desky.

Rozměry dlaždic

Dlaždice máte k dispozici ve dvou velikostech. Větší se vyrábí v rozměru 98,6×98,6 cm (SF1100), nebo rozměru 95,6×95,6 cm (SF1050), menší pak v rozměru 47,8×47,8 cm (SF1050). Každá modulární fitness dlažba nabízí tři varianty dlaždic podle umístění ve výsledné dlažbě: střed, kraj a roh.

Instalace dlaždic

Při pokládce se dlaždice jednoduše skládají do plochy jako puzzle. Podlahu s nimi složíte během několika hodin. Stejně jako u obdélníkových desek není lepení potřeba, nicméně je možné.

Mobilita

Výhodou modulární fitness dlažby je to, že ji můžete kdykoli rozložit, přednést, pohodlně uskladnit a pak složit kdekoli jinde. Také je možné přeskládat jen část podlahy. Anebo dlaždice použít k pokládce podlahy složitého nepravidelného tvaru.

3. Barevné varianty fitness podlah

Obohacení o jednu barvu
Obohacení o jednu barvu
Obohacení o dvě barvy
Obohacení o dvě barvy
Jiná barevná varianta
Jiná barevná varianta

Základní variantou fitness podlahových desek a modulární dlažby vyrobených z SF1050 a SF1100 je černá barva. Obohacení o další barvy je docíleno při výrobě vsypem barevného granulátu z gumy EPDM. Standardní vsyp je 10 % barevného granulátu při jedné barvě, anebo 5+5 % barevného granulátu při dvou barvách.

Ve výsledku máte na výběr z mnoha barevných provedení. Více se o jednotlivých barvách dozvíte přímo v popisu produktů. Tam najdete také vzorník s uvedením kódů pro objednání určitého odstínu.

V případě vašeho zájmu vyrobíme i podlahovou fitness desku s vyšším obsahem EPDM granulátu, a to i za použití více barev granulátu. Tyto možnosti konzultujte s naším specialistou. Cenu vám stanovíme individuálně v závislosti na finální objednávce.

Barvy EPDM STANDARD: Červená RED 000, Zelená MAY GREEN 410, Šedá LIGHT GREY 380, Modrá SKY BLUE 180, Žlutá YELLOW 200.

Barvy EPDM PREMIUM: Oranžová ORANGE 550. Pískově žlutá EARTH YELLOW 570, BLUE GREY 100, Tyrkysově modrá TURQUOISE BLUE 540, Modrá TEAL 580, Tmavě modrá CAPRI BLUE 150, Tmavě modrá RAINBOW BLUE 590, Trávově zelená RAINBOW GREEN 560, Růžová ROSE 750, Béžová BEIGE 210, Hnědá BROWN 280, Fialová PURPLE 340, Bílá PEARL 290, Tmavě šedá Slate GREY, Žlutá EGGSHELL, Černá BLACK, Zelená RESEDA GREEN, Zelená Platina GREEN, Zelená Signal GREEN.

4. Kombinace SF1050 nebo SF1100 a antivibrační gumy

Na řezu dlaždice Sandwich je patrné složení ze dvou materiálů.
Na řezu dlaždice Sandwich je patrné složení ze dvou materiálů.
Desky Sandwich jsou k dostání v několika barvách.
Desky Sandwich jsou k dostání v několika barvách.

Tato kombinace je vhodná především tam, kde je potřeba co nejvíce potlačit hluk a vibrace. Ve fitness se využívá v místech dopadových ploch pro cvičení s činkami nebo pod posilovací stroje.

Danou kombinaci materiálů můžete zakoupit jako hotový produkt. Tím je fitness guma Sandwich. Její vrchní část je z fitness gumy SF1050 nebo SF1100, spodní část pak z antivibrační elastomerické gumy S650 vyrobené ze směsi pryžového granulátu SBR a polyuretanového pojiva. Gumu Sandwich můžete získat ve třech různých výškách.

5. Alternativa ke gumovým podlahám ve fitness

Dlažba Fortelock je k dostání v mnoha barvách.
Dlažba Fortelock je k dostání v mnoha barvách.
Fortelock Industry v malé domácí posilovně
Fortelock Industry v malé domácí posilovně

Guma (pryž) není jediným vhodným materiálem pro fitness. Není od věci využít plastovou podlahu. Zvlášť pokud máte malou posilovnu, kde cvičíte nejčastěji sami. V tom případě nižší schopnost plastové podlahy tlumit zvuky až tolik nevadí. Navíc k vlastní podlaze bývá člověk šetrnější, proto nevadí ani menší odolnost vůči nárazům velmi těžkých činek. Předností plastové podlahy je rychlá pokládka a výběr z široké palety barev. Ty je možné i všelijak kombinovat a vytvořit si tak podlahu s různými vzory.

Jako ideální plastovou podlahu do domácí posilovny doporučujeme dlažbu Fortelock Industry.

6. Další produkty a služby pro fitness

Tento článek se věnuje primárně fitness podlahovým deskám a modulární dlažbě z SF1050 a SF1100. Nabídka společnosti FLOMAT pro fitness centra a posilovny je ale mnohem širší.

Začíná kompletním podlahovým řešením pro fitness centra a končí doplňky, jako jsou například podložky pod fitness stroje, podložky na cvičení, fitness rohože, nebo gymnastické žíněnky. Více informací o jednotlivých produktech naleznete v sekci Sportoviště, hřiště, fitness, tělocvičny.

Neváhejte kontaktovat našeho specialistu

Zaujalo vás některé z řešení? Máte neobvyklý problém, nebo si nejste stále jistí, která podlaha je pro vás ta pravá?

Volejte: +420 734 570 901

Pište: obchod@flomat.cz

  • poradíme vám
  • seznámíme vás s dalšími druhy podlah
  • navrhneme speciální řešení pro vás
  • vytvoříme vám kalkulaci
  • u některých produktů vám zašleme vzorky

Rady, tipy, inspirace

Radíme, rozdáváme tipy, inspirujeme. Projděte si naše články a získejte nové informace, načerpejte inspiraci!

Doprava a platba

+420 733 641 461

Copyright © 2017-2023 FLOMAT s.r.o., všechna práva vyhrazena. Kopírování jakéhokoliv obsahu bez souhlasu autora stránek zakázáno.
Zasíláme po celé ČR, např.: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Pardubice... Maloobchod, velkoobchod, online prodej - eshop. Mapa stránek.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.