Zákaznická podpora (Po - Pá: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdný

Malé gumové podložky a pásy pro tisíc účelů

Oficiálně se tyto gumy nazývají gumové univerzální podložky. Slovo univerzální nemají ve svém názvu náhodou. Mohou se hodit i tam, kde byste to od nich nečekali. Přibližme si, na co všechno je můžete použít.  

Ve velkém pomůžou na stavbě

Ve stavebnictví mají gumové univerzální podložky široké využití. Primárně slouží jako podložky rektifikačních terčů pod dlažbu nebo jako pružná separační podložky mezi dvěma materiály. Typicky mezi podlahou a terasovými rošty, dlaždicemi či prkny. Jejich úkolem je zabránit přímému kontaktu terasového základu s podkladem. Tím pomáhají utlumit kročejový zvuk a vytváří mezi materiály mezeru, která odvětrává podlahu. 

Využití gumové podložky při konstrukci podlahy na terase.
Využití gumové podložky při konstrukci podlahy na terase.

Jsou skvělým pomocníkem každého kutila

Univerzální gumové podložka nesmí chybět v dílně opravdového kutila. Využijete ji k podložení předmětů, do kterých zabíjíte hřebíky nebo vrtáte. Obložíte jimi předmět, který může utrpět při uchycení do svěráku. Sejde se vám na pracovní desku jako protiskluzová podložka, která navíc tlumí nárazy odkládaného nářadí. Odlamovacím nožem ji snadno ořežete do jakéhokoli tvaru jakou součást vašich originálnálních konstrukcí a mechanismů. Pokud byste potřebovali tlustší gumovou podložku, pak si stejným způsobem můžete ožíznout antivibrační gumovou podložku

Když ji máte v domě, tak se počítá

Nemusíte zrovna stavět dům nebo něco kutit. Univerzální gumovou podložku využijete v každé domácnosti. Poslouží jako antivibrační podložka například pod pračku, kompresor nebo čerpadlo, čímž do jisté míry nahradí antivibrační rohože. U větších strojů nebo tam, kde je žádoucí mít podloženou celou plochu stroje, však doporučujeme využít antivibrační rohože, které jsou pro tyto účely vhodnější. Univerzální gumovou podložku využijete také ve vaší posilovně pod posilovací stroje, jako odkládací plochu na činky nebo jako podložku pro cvičení. 

Gumová podložka tlumí vibrace domácích spottebičů.
Gumová podložka tlumí vibrace domácích spottebičů.

Na zahradě ochrání proti zemní vlhkosti

Hnijí vám na zahradě od země dřevěné truhlíky? Stačí pod ně dát univerzální gumovou podložkou, která vizuálně splyne s tmavou půdou. Dřevo na podložce proschne, a tím se prodlouží jeho životnost. Stejně tak můžete ochránit od země palivové dříví. Univerzální gumovou podložku použijete mimo dům také pro vyrovnání nerovného povrchu při pokládce podlahy altánu nebo jiné zahradní stavby. Pokud máte obytný vůz nebo přívěs, poslouží vám k němu jako skvělá rohož. Při příjezdu ji rychle rozložíte, před odjezdem zase rychle srolujete a sbalíte.

Zamezuje škodám při transportu

Nemusíte mít zrovna expediční firmu. Stačí když jednou za čas převážíte něco, co se může při převozu poškodit. Třeba nábytek. Když skříňky a police proložíte gumou, nebudou o sebe narážet a při nárazu se nepodřou. Podložka pod nábytkem navíc zabrání jeho pohybu. Má totiž protiskluzové vlastnosti. Pro tyto účely jsou vhodnější spíše delší podložky (pásy). Přepravované předměty můžete do gumy i zabalit, a tím je ještě více ochránit. Takto můžete převážet například televizor nebo počítač. KLasicky se univerzální gumová podložka využívá i k zamezení posunu palet. 

Gumová podložky zajistí paletu proti posunutí.
Gumová podložky zajistí paletu proti posunutí.

Odolný ekologický materiál, se kterým se snadno zachází

Univerzální gumové podložky se vyrábějí z recyklovaného pryžového granulátu. Jde tak o ekologický výrobek. Má všechny vlastnosti typické pro odolné gumy. Dlouhou životnost i v náročných venkovních podmínkách: je voděodolný, mrazuvzdorný, odolný proti UV záření a teplotně stabilní. Manipulace s gumou je snadná. Rozměry si snadno upravíte seříznutím pomocí odlamovacího nože. Pokud chcete docílit rovný řez, doporučujeme použít vodící lištu. 

Nakupujte na e-shopu FLOMAT.cz

Neváhejte a objednejte si univerzální gumovou podložku na e-shopu FLOMAT.cz Kromě univerzálních podložek nabízíme také tlumící, ochranné, podkládací a vchodové podložky. Vše za přijatelnou cenu a s krátkým časem dodání.

Neváhejte kontaktovat našeho specialistu

Máte neobvyklý problém, nebo si nejste stále jistí, který produkt je pro vás ten nejlepší?

Volejte: +420 734 570 901

Pište: obchod@flomat.cz

  • poradíme vám
  • navrhneme speciální řešení pro vás
  • vytvoříme vám kalkulaci

Rady, tipy, inspirace

Radíme, rozdáváme tipy, inspirujeme. Projděte si naše články a získejte nové informace, načerpejte inspiraci!

Doprava a platba

+420 733 641 461

Projekt „Kreativní vouchery FLOMAT s.r.o.“ byl realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a ministerstva kultury.

Copyright © 2017-2024 FLOMAT s.r.o., všechna práva vyhrazena. Kopírování jakéhokoliv obsahu bez souhlasu autora stránek je zakázáno.
Zboží zasíláme po celé ČR, např.: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Pardubice.
Vedle České republiky působíme také v těchto zemích: AT, BE, BG, CZ, DE, DK, EE, HR, HU, LT, LV, NL, PL, RO, SE, SI, SK. Eshop, maloobchod, velkoobchod. Produkty značky FLOMA®. Mapa stránek.