Zákaznická podpora (Po - Pá: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdný

Průmyslové čističe bot a podrážek obuvi

Potřebujete ve vaší výrobě zajistit hygienický provoz a obyčejné mechanické čističe obuvi vám už nestačí? Pak potřebujete profesionální řešení. Tím jsou průmyslové čističe. Právě ony dokáží v průmyslových a zemědělských prostorách zajistit čistotu i při velkém pohybu osob.

Ideálním řešením pro vás jsou produkty značky Heute. Tato tradiční německá značka patří ke světové špičce ve výrobě čističů bot. Společnost byla založena v roce 1905 v německém městě Solingen. S výrobou kartáčových čističů bot začala Heute po druhé světové válce. První model určený pro hotely byl vyroben už v roce 1945. Od roku 1950 se společnost věnuje výhradně výrobě čističů bot a čističů podrážek obuvi.

Přibližme si jednotlivé modely čtyř kategorií průmyslových čističů obuvi značky Heute.

Elektrické kartáčové čističe bot a podrážek pro suché čištění

Tuto kategorii čističů zastupuje modelová řada Solamat se čtyřmi modely. Ty nesou označení Solamat 90, Solamat 100, Solamat 150 a Solamat 200.

Základním modelem řady je Solamat 90. Tento čistič má celkem šest kartáčů. Čtyři protiběžné válcové kartáče čistí podrážku. Dva kruhové kartáče pak rotují po obou stranách okraje podrážek. Veškerá špína padá do záchytné zásuvky. Je snadné ji vyjmout a nečistoty z ní vyhodit.

Základní model Solamat 90
Základní model Solamat 90
Solamat 100
Solamat 100
Solamat 150
Solamat 150
Mřížka filtru na Solamatu 200
Mřížka filtru na Solamatu 200

Solamat 100 je doplněn sedmým rotačním kartáčem pro očištění horní části obuvi. Model Solamat 150 vychází z modelu Solamat 100. Navíc má nádržku na polituru pro vyleštění očištěné obuvi. Solamat 200 vychází také z modelu Solamat 100. Navíc je vybaven zařízením pro odsávání a filtraci nečistot, které je umístěno v nástavbě. Podtlakový systém nasává nečistoty. Ty se uvolňují do skříně a poté se zachytí ve filtru. Čistý vzduch se vypouští přes výstupní mřížku v zadní části čističe.

Všechny modely Solamat jsou dodávány ve dvou barevných provedeních.

Více informací o jednotlivých modelech najdete na odkazech: Solamat 90, Solamat 100, Solamat 150Solamat 200

Elektrické kartáčové čističe bot a podrážek pro mokré čištění

Tyto čističe využívají vysoce účinné rotační kartáče s regulovaným přívodem vody a zařízením pro přidání dezinfekčních prostředků. Množství aplikovaného saponátu lze nastavit. Nádobou na saponát je umístěna na snadno dostupném místě. Ovládací jednotka čističů se instaluje na zeď. Je tak chráněna před vlhkostí a nečistotami.

Základní model Neptun SC 1 s vyjmutým nylonovým kartáčem
Základní model Neptun SC 1 s vyjmutým nylonovým kartáčem
Použití integrovaného ručního kartáče s regulovatelným přívodem vody
Použití integrovaného ručního kartáče s regulovatelným přívodem vody
Otevřený Neptun BC1 s bočními kartáči pro čistění vysoké obuvi
Otevřený Neptun BC1 s bočními kartáči pro čistění vysoké obuvi

Neptun SC1 je vybaven jedním rotačním nylonovým kartáčem pro očištění podrážek a dále  otvorem ve spodní části pro očištění vrchní části obuvi. Pro očištění vysokých bot, nebo holínek lze využít integrovaný ruční kartáč s regulovatelným přívodem vody.

Neptun BC1 je místo integrovaného kartáče vybaven dalšími dvěma bočními nylonovými kartáči pro očištění vysoké obuvi. Tyto kartáče se zapínají podle potřeby. 

Více informací o jednotlivých modelech najdete na odkazech: Neptun SC1Neptun BC1 

Průchozí čističe podrážek obuvi

Tuto třídu čističů zastupují čtyři modely řady StepGate. Jsou to StepGate I, StepGate II a StepGate Dry.

K čištění podrážek obuvi dochází mechanicky při průchodu čističem. Podrážky se čistí kontaktem s šikmo uspořádanými kartáčky. Zároveň se podrážka omývá tekutinou v nádrži čističe. 

Čistící tekutina je přímo ve stroji a není potřeba přívodu vody. Po použití se znečištěná tekutina vypustí otvorem umístěným na spodní straně čističe.

Základní model StepGate I
Základní model StepGate I
Prodloužená verze StepGate II
Prodloužená verze StepGate II
StepGate Dry s plochou pro vysušení podrážek
StepGate Dry s plochou pro vysušení podrážek

Základní model StepGate I se vejde i do užších průchodů. Model StepGate II má dvojnásobnou čistící plochu, čímž dochází k důkladnější očistě podrážek. StepGate Dry vychází z modelu StepGate II. Je stejně velký, ale polovina jeho čistící plochy je nahrazena systémem DryPad pro vysušení podrážek. Jejím základem je ultra absorpční textilie usazená na mřížce z nerezové oceli. Textilie aktivně odvádí vlhkost z podrážek.

Více informací o jednotlivých modelech najdete na odkazech: StepGate IStepGate IIStepGate Dry

Elektrické průchozí čističe podrážek obuvi

Modely řady Neptun s označením Neptun SCS1 a Neptun HCS1 splňují ty nejvyšší požadavky pro průchozí čističe podrážek obuvi. Využívají systém rotačních kartáčů s přívodem dezinfekčních prostředků. Na obou koncích těchto modelů jsou světelná čidla. Jedno pro automatické spuštění při vstupu osoby na čistící plochu, druhé pro zastavení stroje při opuštění čistící plochy. Pro ještě lepší čištění jsou oba modely vybaveny nádobou na saponát, jehož množství lze nastavit. Ovládací jednotka čističů se instaluje na zeď. Je tak chráněna před vlhkostí a nečistotami.

Neptun SCS1 s ovládací jednotkou na zdi
Neptun SCS1 s ovládací jednotkou na zdi
Neptun HCS1 s čističem rukou a turniketem
Neptun HCS1 s čističem rukou a turniketem
Čistič rukou
Čistič rukou

Neptun SCS1 je navržen tak, aby se vešel díky svým rozměrům i do menších prostor. Neptun HCS1 je navíc vybaven integrovaným čističem rukou. Umytí rukou je vyžadováno jako automatický klíč k otevření turniketu. 

Více informací o jednotlivých modelech najdete na odkazech: Neptun SCS1Neptun HCS1

Neváhejte nás kontaktovat

Zaujal vás některý z čističů? Máte neobvyklý problém, nebo si nejste stále jistí, který čistič je pro vás nejlepší? Rádi vám poradíme a pomůžeme vám s objednávkou.

Volejte: +420 734 570 901

Pište: obchod@flomat.cz

Fotogalerie

Rady, tipy, inspirace

Radíme, rozdáváme tipy, inspirujeme. Projděte si naše články a získejte nové informace, načerpejte inspiraci!

Doprava a platba

+420 733 641 461

Copyright © 2017-2023 FLOMAT s.r.o., všechna práva vyhrazena. Kopírování jakéhokoliv obsahu bez souhlasu autora stránek zakázáno.
Zasíláme po celé ČR, např.: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Pardubice... Maloobchod, velkoobchod, online prodej - eshop. Mapa stránek.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.