Zákaznická podpora (Po - Pá: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdný

Řešení pro dopravce a logistická centra

Výstavba prostor v areálu firmy, parkovišť apod. je nemalá investice a každý majitel, investor by měl a ve většině případů chce chránit svoje investice proti poškození. Ukážeme si jak můžeme ochránit nákladové plošiny proti nárazům větších přepravních transportérů, nebo v případě parkovišť a skladových hal, ochrana zdí, regálů a přepravovaného zboží.

Dorazy na rampy a přepravní vozy

Dorazy na rampy

Dorazy na rampu slouží pro tlumení nárazu nákladních automobilů, vysokozdvižných vozíků a přívěsů k překládací rampě při couvání. Díky instalaci dorazů na rampu zabráníme poškození opláštění a samotného překládacího zařízení, např. vyrovnávacího můstku. Dorazy na rampu mají vysokou odolnost vůči stárnutí a klimatickým vlivům, jsou tedy vhodné pro venkovní nakládací plošiny.

Gumové dorazy FLOXO jsou vyráběny z tvrdé EPDM pryže a různých velikostí - v délce od 10 cm do 50 cm, šířce od 6 cm do 25 cm a tloušťce od 1,7 cm do 10 cm. EPDM pryž se vyznačuje vysokou odolností vůči stárnutí, povětrnostním vlivům, horké vodě, brzdovým a chladícím kapalinám, louhům a kyselinám. Guma EPDM má rozsah pracovních teplot od -50 do 150℃.

Dorazy na přepravní vozy

Tak jako dorazy na rampy, tak dorazy na přepravní vozy chrání před nárazy a tlumí je. V tomto případě nás dorazy mohou ochránit nejen při couvání k rampě, ale i kdekoliv jinde. Dorazy na přepravní vozy jsou taky vyráběny z tvrdé EPDM pryže, kde máme jistotu vysoké odolnosti proti venkovním vlivům a dlouhé životnosti.

Dorazy jsou vyrobeny s již vylisovanými otvory pro upevňovací šrouby, otvory jsou opatřeny pozinkovanými podložkami. Instalace je velmi snadná, dorazy jednoduše přišroubujete vhodnými šrouby k nosné části vozidla, nebo návěsu, kterou chcete ochránit.

Zpomalovací prahy (retardéry)

Každý řidič zažil adrenalin z rychlé jízdy, nebo když slyšíte svojí oblíbenou písničku, která vás dokáže roztančit a to se pak lehce sešlapuje plynový pedál. Tyto okamžiky mohou nastat kdekoliv a proto je dobré v oblastech zvýšené bezpečnosti použít i zpomalovací prahy, tzv. retardéry. Díky plastovým zpomalovacím prvkům (retardérům) v modulárním provedení dosáhnete zklidnění provozu v obytných nebo průmyslových zónách levněji, než za pomoci stavebních úprav vozovky.

Zpomalovací prahy můžeme zvolit podle rychlosti, na kterou chceme řidiče zpomalit. Typ zpomalovacího prahu o výšce 60 mm omezuje rychlost na 10 km / hod., vyšší povolené rychlosti vyžadují o něco nižší výšku silničního retardéru.

Montáž zpomalovacích prahů na vozovku se provádí pomocí nylonových hmoždinek a nerezových šroubů. Pro celkové zpevnění mohou být použity ocelové tyče jako výztuhy.

Parkovací dorazy

Parkovací dorazy obdobně jako dorazy na rampy jsou skvělé pro ochranu vašeho majetku a slouží jako pomoc při odhadování volného místa při parkování. Jsou navrženy pro jednoduché nainstalování pomocí šroubů a zaručují bezpečnost při parkování pro osobní i nákladní automobily. Parkovací dorazy jsou použitelné pro venkovní i kryté parkoviště. Díky jednoduchosti instalace lze využít i pro rodinné domy.

Parkovací dorazy jsou železné konstrukce, které se obvykle umisťují do čela vyznačeného místa tak, aby nedošlo k nárazu do druhého vozidla, případně objektu před autem. Obdobnou verzí jsou také parkovací panely, které jsou vyrobeny z plastu nebo pryže a umístěny přímo na zem.

Vodící prahy

Vodící prahy slouží pro nejrůznější účely. Nejčastěji se vodící prahy využívají na pozemních komunikacích - opravy silnic a dálnic, uzávěry, objížďky, zužování vozovek. Lze s nimi také vytvářet překážky na cestě v areálech firem, garážích obchodních center, drahách pro motokáry apod. Vyrábějí se v několika barvách a provedeních, které lze mezi sebou kombinovat a sestavovat tak i různobarevné vodící prahy.

Volná pokládka na podlahu, pozemní komunikaci, spojení mezi sebou na principu zámku. Silniční ukončovací prahy se dají neomezeně kombinovat a vytvořit tak vícebarevné kombinace je-li to žádoucí nebo se barvy nekombinují a celek je jednobarevný. Lze zakončit koncovkami "samec" a "samice" a nebo spojit koncové prahy mezi sebou a vytvořit tak uzavřený celek (např. kruh).

Ochranné pásy, rohy a patky

Společně s vodícími prahy a parkovacími dorazy můžeme použít ochranné pásy, patky a pryžové rohy, které chrání zdi a například i uskladňovací regály. 

Ochranné rohy

Ochranné pryžové rohy nabízí ochranu rohů a povrchů stěn v garážích, skladech či v průmyslových a výrobních halách. Gumový ochranný roh je vyroben z pryže EPDM, která obstojí i proti těm nejtvrdším nárazům. Má skvělé tlumící vlastnosti a je odolný vůči vlivům počasí, díky čemuž je ideálním řešením pro nástěnnou ochranu výrobních, nákladních a dalších průmyslových prostor. Pryž EPDM je vhodná k použití jak v exteriéru, tak v interiéru, odolává vlivům počasí a UV záření. V extrémních podmínkách se tedy nerozpadne ani nezpuchří.

Ochranné pásy

Ochranné pásy jsou skvělým pomocníkem pro udržení provozu po místech kde je to vyžadováno a tedy jednoduše můžete vymezit kde se může a nesmí jezdit ať už autem na parkovištích, motokárou na vámi vytvořených tratích, nebo vysokozdvižným vozíkem ve skladových prostorách.

Ochranné patky

Ve skladových prostorech převážení balíků, palet a jakékoliv další zboží se může stát vozík či paleťák s nákladem jednoduše v nebezpečnou věc, která při nárazu do regálu může způsobit nemalé potíže. V tomto ohledu určitě pomůžou ochranné patky, trubkovitého rázu, které tyto nárazy zastaví zavčasu než se stane něco velmi nežádoucího.

Kovová ochranná patka slouží k trvalé ochraně regálových systémů, strojů, sloupů a jiných zařízení. Zajistí bezpečnost a ochranu v místech, kde může dojít ke střetu s manipulační technikou. Jednotlivé zábrany se dodávají rozložené na 5 dílů. Snadná montáž zasunutím do sebe a modulový systém umožňuje výměnu pouze jednotlivých dílů v případě poškození.

Protiskluzové podložky

Protiskluzová, tlumící, antivibrační podložka zlepšuje třecí sílu mezi naloženými materiály a snižuje potřebu upínacích popruhů pro upevnění nákladu. Využívá se jako výplň mezi přepravovaným zbožím, pod palety či pod volně uložený náklad.

Protiskluzové podložky mají multifunkční využití při přepravě nákladu například v kamionové, lodní či kontejnerové přepravě. Je možné je využít jako podložky pod paletu či pod volně uložený náklad nebo jako proložky mezi produkty. Ve velké míře se využívají jako obalový materiál, kdy se přepravovaný výrobek obloží ze všech stran a tím se zamezí poškození. Své nepostradatelné místo mají pryžové obaly v průmyslu – například v automobilovém průmyslu se pryžové obaly používají na balení náhradních dílů jako ochrana před poškrábáním, otěru apod.

Fotogalerie

Rady, tipy, inspirace

Radíme, rozdáváme tipy, inspirujeme. Projděte si naše články a získejte nové informace, načerpejte inspiraci!

Doprava a platba

+420 733 641 461

Copyright © 2017-2022 FLOMAT s.r.o., všechna práva vyhrazena. Kopírování jakéhokoliv obsahu bez souhlasu autora stránek zakázáno.
Zasíláme po celé ČR, např.: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Pardubice... Maloobchod, velkoobchod, online prodej - eshop. Mapa stránek.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.