Zákaznická podpora (Po - Pá: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdný

Řešení pro dopravce a logistická centra

Výstavba skladů, překladišť a parkovišť a jejich vybavení představují pro firmy nemalé výdaje. Každý majitel proto uvítá možnosti jak tyto investice ochránit. Zvlášť slyší na ta řešení, jejichž náklady jsou zanedbatelné oproti možným škodám. Pojďme si tato relativně levná řešení přiblížit.

Dorazy na rampy a nákladní vozy

Dorazy na rampy

Dorazy na rampu slouží pro tlumení nárazu nákladních automobilů, vysokozdvižných vozíků a přívěsů k překládací rampě. K nehodám dochází hlavně při couvání. Díky instalaci dorazů na rampu se snižuje pravděpodobnost poškození opláštění a samotného překládacího zařízení, například vyrovnávacího můstku. Dorazy na rampu jsou mimořádně odolné vůči stárnutí a klimatickým vlivům. Jsou tedy vhodné i pro venkovní nakládací plošiny.

Gumové dorazy FLOXO se vyrábějí z tvrdé EPDM pryže, a to v různých velikostech. V délce od 10 cm do 50 cm, v šířce od 6 cm do 25 cm a v tloušťce od 1,7 cm do 10 cm. EPDM pryž se vyznačuje vysokou odolností vůči stárnutí, povětrnostním vlivům, horké vodě, brzdovým a chladícím kapalinám, louhům a kyselinám. Guma EPDM má rozsah pracovních teplot od -50 do 150℃.

Dorazy na nákladní vozy

Dorazy na nákladní vozy plní stejnou funkci jako dorazy na rampy. Také pomáhají tlumit nárazy. Jen s tím rozdílem, že chrání primárně vozidla, a to nejen při couvání k rampě, ale i kdekoli jinde. Dorazy na nákladní vozy se vyrábějí rovněž z mimořádně odolné EPDM pryže.

Od výrobce bývají dorazy obvykle opatřeny vylisovanými otvory pro upevňovací šrouby. Otvory vystýlají pozinkované podložky. Instalace dorazů je velmi snadná. Jednoduše se přišroubují vhodnými šrouby k nosné části vozidla nebo návěsu, kterou je potřeba ochránit.

Zpomalovací prahy (retardéry)

Řidič se může nechat snadno unést rychlou jízdou. Například když v rádiu slyší svou oblíbenou vypalovačku. Na dálnici to nemusí až tolik vadit, ale co třeba v obytné zóně! Pro zpomalení provozu a zvýšení bezpečnosti je v těchto zónách nutné provést změny na vozovce. Stavební úpravy jsou možné, vyjdou však velice draho. Mnohem levnějším řešením je instalace zpomalovacích prahů, tzv. retardérů.

Existuje několik typů zpomalovacích prahů. Liší se hlavně výškou. Ta rozhoduje o tom, na jakou rychlost musí vozidlo zpomalit. Typ o výšce 60 mm omezuje rychlost na 10 km/hod. Nižší výška retardéru umožňuje rychlejší jízdu.

Montáž zpomalovacích prahů na vozovku se provádí pomocí nylonových hmoždinek a nerezových šroubů. Pro celkové zpevnění se mohou použít ocelové tyče jako výztuhy.

Parkovací dorazy

Parkovací dorazy slouží jako pomoc při odhadování volného místa při parkování osobních i nákladních automobilů. Fungují jednak jako vizuální vodítko, jednak vytvářejí citelnou mechanickou překážku při zastavování vozidla. Instalují se pomocí šroubů na venkovní nebo kryté parkoviště. Díky jednoduchosti instalace je lze využít i na pozemky k rodinným domům.

Vodící prahy

Vodící prahy slouží pro nejrůznější účely. Nejčastěji se využívají na pozemních komunikacích při opravách silnic a dálnic k vytvoření uzávěr, objížděk a zúžení vozovky. Lze s nimi také vytvářet překážky na cestě v areálech firem, v garážích či v obchodních centrech. Vyrábějí se v několika barvách a provedeních, které je možné kombinovat a tak sestavovat i různobarevné vodící prahy.

Vodící prahy se pokládají volně na zem, na podlahu nebo na vozovku. Jednotlivé díly se spojují pomocí zámku. Zakončením dílu je buď "samec" nebo "samice". Spojením koncových prahů je možné vytvořit uzavřený celek, například kruh.

Ochranné pásy, rohy a patky

Společně s vodícími prahy a parkovacími dorazy je možné použít ochranné pásy, patky a pryžové rohy. Jejich úkolem je chránit před nárazem zdi, skladové regály a další vybavení.

Ochranné rohy

Ochranné pryžové rohy chrání především rohy a povrchy stěn v garážích, překladištích, skladech či v průmyslových a výrobních halách. Rohy se vyrábějí z pryže EPDM, která odolá i těm nejtvrdším nárazům. Také snáší výkyvy počasí a UV záření. Nezpuchří ani v extrémních podmínkách. Je proto ideálním řešením pro nástěnnou ochranu i v exteriérech. V případě, že jsou ochranné rohy vyhotoveny ve výstražných barvách, slouží také jako vizuální vodítka pro vyznačení trasy vozidel a vysokozdvižných vozíků.

Ochranné pásy

Stejně jako ochranné rohy slouží i ochranné pásy k ochraně stěn a k vymezení tras pro provoz v garážích, překladištích, skladech apod. Hodí se do interiéru i exteriéru. Odolná pryž EPDM utlumí i ten nejsilnější náraz. Případné výstražné barevné provedení pásů zvýrazní překážky, snížené profily i nerovností stěn. Profily mají předvrtané otvory pro připevnění ke zdi.

Ochranné patky

Při neopatrném užití může vozík nebo paleťák způsobit značné škody. Aby se předešlo poničení regálů, uskladněných palet, zboží nebo strojů využívají se ochranné patky. Snadno a rychle se instalují na místa s největším rizikem kolize s manipulační technikou. Ochranné patky mohou mít různé tvary a způsoby instalace.

Kovové ochranné patky slouží k trvalé ochraně především regálových systémů a velkých strojů. Jednotlivé zábrany se dodávají rozložené na 5 dílů. Smontují se jednoduše tak, že se díly zasunou do sebe. V případě poškození je možné kterýkoli díl vyměnit za nový.

Protiskluzové podložky

Protiskluzové (tlumící a antivibrační) podložky z pryže mají multifunkční využití při přepravě nákladu v kamionové, lodní i kontejnerové přepravě. Zvyšují třecí sílu mezi naloženými materiály. Snižují tak potřebu upínacích popruhů pro upevnění nákladu. Podložky z pryže se využívají i jako výplň mezi přepravovaným zbožím a jako podložka pod palety či pod volně uložený náklad. Ve velké míře nachází uplatnění jako obalový materiál. Přepravovaný výrobek se obloží ze všech stran, čímž se zamezí jeho poškození. Své nepostradatelné místo mají pryžové obaly v průmyslu – například v automobilovém průmyslu se do nich balí náhradní díly, aby se ochránily před oděrem.

Neváhejte kontaktovat našeho specialistu

Zaujalo vás některé z řešení? Máte neobvyklý problém, nebo si nejste stále jistí, která podlaha je pro vás ta pravá?

Volejte: +420 734 570 901

Pište: obchod@flomat.cz

  • poradíme vám
  • seznámíme vás s dalšími možnostmi ochrany
  • navrhneme speciální řešení pro vás
  • vytvoříme vám kalkulaci

Rady, tipy, inspirace

Radíme, rozdáváme tipy, inspirujeme. Projděte si naše články a získejte nové informace, načerpejte inspiraci!

Doprava a platba

+420 733 641 461

Projekt „Kreativní vouchery FLOMAT s.r.o.“ byl realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a ministerstva kultury.

Copyright © 2017-2024 FLOMAT s.r.o., všechna práva vyhrazena. Kopírování jakéhokoliv obsahu bez souhlasu autora stránek je zakázáno.
Zboží zasíláme po celé ČR, např.: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Pardubice.
Vedle České republiky působíme také v těchto zemích: AT, BE, BG, CZ, DE, DK, EE, HR, HU, LT, LV, NL, PL, RO, SE, SI, SK. Eshop, maloobchod, velkoobchod. Produkty značky FLOMA®. Mapa stránek.